Letni czwartek 18 lipca godz. 19.00. Świnoujska Altana w zielonym Parku Zdrojowym. Pierwsze, znane takty piosenki English Man in New York... Tak zapowiada się scenariusz kolejnego koncertu w ramach sezonu w Altanie Koncertowej

Miłość do eklektyzmu w muzyce, to norma w muzyce autorskiej Stinga i Sołtana. Podczas koncertu usłyszymy kultowe piosenki: Shape Of My Heart, English Man In New York, Roxanne, Message In The Bottle, Brand New Day, It's Probably Me, czy Every Breath You Take w autorskich aranżacjach Michała Sołtana.

Całość zabrzmi w wyjątkowym trzyosobowym zespole:

Michał Sołtan - wokal/gitara

Konstantin Goryachy - organy Hammonda

Gniewomir Tomczyk - perkusja

W takim nietypowym zestawieniu zabrzmią również single lidera: Niespotykani, Origami Blues, Kitchen Sink, Running, Weź, Ciary.

To niezwykła uczta zarówno dla fanów muzyki Stinga i Sołtana, oraz słuchaczy rocka, bluesa, funku, jazzu i popu.

Michał Sołtan - kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, producent. Z zespołem Imagination Quartet wydał 2 płyty w 2011 oraz 2015, z którym koncertował w Chinach, Niemczech, Danii, Polsce. W 2015 roku wystąpił z autorską piosenką „Najlepiej” w Must Be The Music. W 2017 roku wydał autorską, debiutancką płytę, w której wzięła udział czołówka polskich muzyków, oraz goście z zagranicy m.in. Dante Luciani. W 2018 roku jako jeden z dziewięciu, został wybrany z piosenką „Dzieje się" do koncertu Debiuty w ramach 55 KFPP w Opolu. Wspólnie z artystką Magdaleną Maleną Jankowską współtworzy performance „MaloGranie”, który wystawiali w Polsce, we Włoszech, na Cyprze. W 2020 roku, podczas pierwszego lockdown’u, wychodził wspólnie z Magdaleną na balkon mieszkania w warszawskiej kamienicy aż 64 dni z rzędu. Codziennie śpiewał jedną piosenkę, ku pokrzepieniu serc, co odbiło się wielkim echem w social media. W 2022 roku stworzył projekt Sołtan Doors, w którym przedstawia kompozycje The Doors we własnych aranżacjach na sześcioosobowy zespół. W 2023 roku, wziął udział w The Voice Of Poland, w którym dotarł do półfinału, co przyniosło m.in, nowy singiel dla wytwórni Universal „Niespotykani”.