Galeria ART Miejskiego Domu Kultury serdecznie zaprasza miłośników malarstwa i poezji na wydarzenie, które zaplanowane jest w najbliższą sobotę 28 września, początek o godzinie 18:00
Wstęp wolny.
W programie otwarcie wystawy pt. Bachanalia Tomka Bachanka, którą będzie można oglądać do 16 października 2024r. oraz wieczór poezji Marka Żymły.

Tomasz Bachanek uznany polski malarz, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof Kazimierza Ostrowskiego w 1988 r.
Uprawia malarstwo olejne, rysunek, od czasu do czasu malarstwo ścienne. Prace autora znajdują się w prywatnychkolekcjach na całym świecie. Prezentowane były między innymi na liczonych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Marek Żymła - poeta, autor tekstów piosenek, aktor teatrów alternatywnych Na-Di oraz KTO, współpracownik ośrodka działań artystycznych Centrum Sztuki Współczesnej w Świnoujściu. Twórca spektaklu na podstawie poezji Kazimierza Ratonia, nagrodzonego na festiwalu teatrów poezji w Rzeszowie. Autor monodramu przedstawionego w szkole artystycznej Gersborgsskolan (Szwecja) pt. Czekanie na Słowo (Waiting for the Word) prezentowanego m.in. w Teatrze Stygmat w Krakowie i na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wyróżniony na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Autorskiej w Warszawie.
W sierpniu 1999 r. napisał scenariusz i wyreżyserował w świnoujskim Amfiteatrze koncert pt. Gramy dla FAMY
Wydał tomy wierszy - Czekanie na Słowo (1999), Suma (2012) oraz Czerń Matka Bieli (2020).