Miejski Dom Kultury zaprasza na letni wieczór z muzyką na żywo w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego AQuartet, na koncert pt. Legendy Polskiego Rocka prowadzony i okraszony trafnymi komentarzami przez polonistę, satyryka, pedagoga oraz konferansjera Witolda Pelkę. W bogatym i różnorodnym repertuarze każdy widz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, muzykę, która relaksuje, bawi, przywołuje wspomnienia i sprawi, że wakacje w Świnoujściu będą niezapomniane.

Zatem zapraszamy do obiektu Muszli Koncertowej przy promenadzie już jutro, 16 lipca na godz. 19.00. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Kwartet Smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach, w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa, począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami.

Witold Pelka od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, prowadzi recitale artystów operowych scen Łodzi i Poznania i Kalisza. Autor humoresek emitowanych na antenie Polskiego Radia Wrocław. Twórca scenariuszy teatralnych i skeczy kabaretowych publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Animator kultury, twórca cyklu muzycznego "Perły w koronie" promującego młodych artystów i studentów uczelni artystycznych. Dwukrotnie nagrodzony w konkursie „Książe łgarzy” Scenariusz do słuchowiska „I w Anioły” otrzymał nagrodę w konkursie Teatralnej Sceny Trójki. Na stałe jest konferansjerem kwartetu smyczkowego AQuartet. Brał udział w nagraniu płyty "Wszystko Gra".