Uwaga! Bilety na koncert zostały wyprzedane!

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu 2024, którego kulturowym gospodarzem jest Polska.

W sobotę 5 października o godz. 19.30 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, przy ul. Matejki 11 odbędzie się koncert pt. "Cztery strony świata". Wystąpi Grupa MoCarta w składzie:

FILIP JAŚLAR (1. SKRZYPCE)

MICHAŁ SIKORSKI (2. SKRZYPCE)

PAWEŁ KOWALUK (ALTÓWKA)

BOLEK BŁASZCZYK (WIOLONCZELA)

Sprzedaż biletów na koncert w Niemczech:

pod numerem telefonu: +49 (0) 38378 34647

na stronie:

www.usedomer-musikfestival.de

Cena biletu: od 8 do 95 euro

Sprzedaż biletów na koncert w Świnoujściu:

Galeria ART ul. Wojska Polskiego 1/1, tel. 91 322 33 90

Miejski Dom Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1, tel. 91 321 59 49

Cena biletu: 45 zł dla posiadaczy Karty Wyspiarza/Karty Wyspiarza Seniora: 36 zł

„Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.”

„Szalony, ale pełen ducha!“ tak w 2011 r. jeden z krytyków zatytułował recenzję koncertu, trafiając tym samym w dziesiątkę. Sposób, w jaki ten kwartet smyczkowy porywa zróżnicowaną publiczność, jest jedyny w swoim rodzaju i prawdopodobnie taki pozostanie. Niezwykle rzadko można spotkać kabaretową mieszankę klasycznych umiejętności, inwencji i rozrywki na najwyższym poziomie muzycznym i aktorskim. Od ponad 29 lat Grupa MoCarta zachwyca wierną publiczność na czterech kontynentach, wyróżniono ją także licznymi międzynarodowymi nagrodami. Występy z kolegami takimi jak Bobby McFerrin czy Irek Krosny to niezwykle owocna współpraca, na którą z niecierpliwością czeka rosnąca rzesza fanów Grupa MoCarta

Polska jest czarująca. Nasi artyści są zachwyceni wydmami nad Morzem Bałtyckim w północnej części kraju, wysokimi pasmami górskimi na południu, wspaniałymi miastami takimi jak Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków - oraz niezmiennie smakowitą polską kuchnią. Jednak Polska to też kraj muzyki. Nie można nie wspomnieć o Fryderyku Chopinie. Młody pianista Rafał Blechacz z wielką powagą poświęca się jego twórczości. Kontratenor Jakub Józef Orliński sięga dalej w przeszłość, do XVII wieku, jednak jako breakdancer i fotomodel jest w stanie dotrzeć także do współczesnej młodej publiczności.

W trosce o młodych słuchaczy na wyspie Uznam wspierają nas fundacja Nordmetall oraz grupa Junge Ohren. Również Muzeum Peenemünde zastanawia się nad tym, w jaki sposób uchronić od zapomnienia historię swoich zakładów doświadczalnych i zainteresować nią przyszłe pokolenia. Osiemdziesiąt lat po brutalnym stłumieniu Powstania Warszawskiego, 84 lata po wysadzeniu przez Niemców w powietrze pomnika Chopina w Warszawie, spotykamy się wraz z Orkiestrą NDR Elbphilharmonie w Peenemünde, aby upamiętnić ten wyłom cywilizacyjny. Bärbel Finn, była burmistrz gminy Dargiń, udowadnia jednak, że Uznam ma także powody do dumy. Zapraszamy wszystkich do tego, aby biorąc udział w Uznamskim Festiwalu Muzyki na własne uszy przekonali się o tym, dlaczego tak jest.

Thomas Hummel, Dyrektor Festiwalu

Georg Friedrich Prinz von Preußen, Patron Honorowy