dla niesłyszących

mdk swinoujscie logo

Biuletyn Informacji Publicznej

W sobotni wieczór zapraszamy Was na wystawę fotografii przygotowaną przez uczestników nieformalnego (jeszcze) koła fotograficznego działającego od niedawna w MDK Świnoujście. Początek wernisażu 27 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii ART przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Wstęp wolny!

Antypocztówka to wgląd poza pozory. Wgląd w to co bolesne, brzydkie, zapomniane. To ta część miasta, pełnego kontrastów, ze swoją trudną historią, która kryje się za odnowionymi fasadami. Jest to manifest tego iż nie jestem na wiecznych wakacjach, ani w raju na ziemi. To głos z najciemniejszego miejsca naszej świnoujskiej historii, miejsca samotności i izolacji. Robiąc zdjęcia, chodząc razem po mieście i ostatecznie pokazując je Wam oswajamy to miejsce i może uda nam się wpuścić więcej światła...

Szukaliśmy omijanych przez turystów zaułków, kiedy odwraca się oczy z niesmakiem i niedowierzaniem. Chcieliśmy dać miejsce momentom naszego świnoujskiego życia, które nigdy nie znalazły się na pocztówce. Wplecione w nasze miasto, stworzyły je i takim musimy je codziennie przeżywać. Możemy wziąć oddech na plaży, ale kiedy wracamy do domu, oko łapie , zapisuje w sercu odpryski z wielkiej budowy nowego miasta i nasze pogubione w nim trudne emocje.

Autorzy zdjęć: Agnieszka Chrostowska, Agnieszka Natorska, Karolina Mysiak, Magdalena Partyka, Marianna Kotuniak, Katarzyna Nadworna, Justyna Winiarska, Olaf Szymański, Radek Dobke oraz Juliusz Raszewski.

Pokazowi zdjęć towarzyszyć będzie minikoncert zespołu Kadodoka oraz improwizacje Radka Dobke.

/Anty/pocztówka, wernisaż fotografii, 27 kwietnia, godz. 18.00, Galeria ART MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1, wstęp wolny

438086356 853265743495217 251857135396491726 n

Newsletter - Bądź na bieżąco!

Akceptuję warunki Polityka prywatności
Edytuj
MDK Świnoujście
Zobacz także
Konwersja cyfrowa domów kultury
Programy unijne
Markowy festiwal
Port Szczecin-Świnoujście
Trzy Wyspy