Zakończyły się powiatowe przeglądy Małego Konkursu Recytatorskiego i 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku w recytatrskie szranki stanęło 26 uczestników, młodych ludzi z wielu świnoujskich szkół.

Jury w składzie: Agnieszka Natorska - Przewodnicząca, Dorota Świszczewska oraz Joanna Ignaciuk, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja przyznała, że w tym roku prezentacje artystyczne oraz fantastyczne przygotowanie uczniów przez nauczycieli, były na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój cenny czas na naukę tekstu, zrozumienie, interpretację poezji i prozy oraz trudną sztukę przekazu słowa. Gratulujemy nauczycielom i opiekunom uporu w szerzeniu trudnej sztuki recytacji. Życzymy wszystkim powodzenia, a Laureatom przeglądów kolejnych sukcesów na scenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Laureatami Małego Konkursu Recytatorskiego w eliminacjach powiatowych zostali:

Jan Kolanek

Kategoria wiekowa: kl. I - III - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I

Antonina Lekhkobyt

Kategoria wiekowa: kl. IV - VI - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I

Ewelina Padalko

Kategoria wiekowa: kl. VII - VIII - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I

Laureatem 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w eliminacjach powiatowych zostali:

Miguel Domingues Klimek

Turniej recytatorski

Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I

Zofia Szeliga