Miejski Dom Kultury w Świnoujściu - Filia nr 3 - Karsibór

Strona główna » Filia nr 3 - Karsibór

Miejski Dom Kultury  Filia nr 3

72-607 Świnoujście  ul: 1 Maja 40,   tel. 91 888 52 02  adres e-mail: mdk.karsibor@gmail.com
Krótka historia Filii MDK Karsibór
         Miejski Dom Kultury Świnoujście filia nr 3 w Karsiborze powstała ponad 25 lat temu. Od pierwszych lat jej działalności praca w tej dzielnicy odbywała się we współpracy ze środowiskiem szkolnym, Radą Sołecką i OSP. Wspólnie z mieszkańcami organizowane były pierwsze w Świnoujściu festyny rodzinne połączone z występami lokalnych artystów amatorów, konkursami, loteriami, a które zawsze kończyły się zabawami tanecznymi. I tak pozostało do dzisiaj. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych cieszyły się mecze piłki nożnej rozgrywane systematycznie o puchar dyrektora MDK. Wówczas i teraz także niesłabnącym powodzeniem cieszą się pokazy i zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. W dorocznym kalendarium imprez miały swoje miejsce (i tak jest do dzisiaj) spotkania wigilijne, koncerty okazjonalne, np. listopadowe, wycieczki, konkursy plastyczne dla dzieci, gry i zabawy świetlicowe, Dzień Dziecka, majówki, letnie imprezy plenerowe. W filii odbywały się warsztaty dla rzeźbiarzy z województwa zachodniopomorskiego, które owocowały wspaniałymi rzeźbami w drewnie przekazywanymi przez artystów na rzecz MDK (są ozdobami placówek kultury do dzisiaj). Wiodącą imprezą od kilku lat jest Karsiborski Piknik Country z udziałem renomowanych zespołów country z Polski i z zagranicy z pokazami jazdy konnej, rodeo i zawodami z udziałem OSP.
           Przez 10 lat istniał przy placówce zespół ,,Karsiborzanie,, oraz ,,Jantarki,, pod kierownictwem Krzysztofa Gałki. Zespoły te zdobywały wiele nagród na przeglądach i festiwalach, nagrywały programy dla TV, występowały także poza granicami kraju zawsze ciesząc się ogromną sympatią u widzów.
      Obecnie powodzeniem cieszy się edukacyjny plac zabaw dla dzieci, który powstał ze środków UE, odbywają się wernisaże i wystawy. Karsiborska filia MDK ma salę wystawienniczą, salę do zajęć poza lekcyjnych i do zajęć świetlicowych. W budynku tym mieści się także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. 
   
galeria zdjęć Filii MDK Karsibór

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

Ponad dwie godziny atrakcji  na promie POLONIA przygotowała dla dzieci firma Unity Line i Filia MDK Karsibór w ramach zajęć podczas tegorocznych ferii zimowych. 

_________________________________________________________________________

Feryjne warsztaty plastyczne. Instr. Aleksandra Borelowska

W drugim tygodniu ferii na zajeciach plastycznych znów zmieniliśmy się w małych projektantów. W zeszłym tygodniu dekorowaliśmy kubki a dziś każdy uczestnik pięknie ozdobił bawełnianą torbę. Twórczo spędzamy nasze zimowe ferie więc brak sniegu za oknem w zupełności nam nie przeszkadza. Herbatkę pijemy w super kubkach i stylowo nosimy nasze skarby.

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

Pierniki na choinkę

15 grudnia, dzięki życzliwości Właściciela restauracji „Rybaczówka” w Karsiborzu, dzieci z Filii MDK mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie udało się wypiec piernikowe ciastka na choinkę. Dzieci same wyrabiały ciasto, wałkowały, wycinały i ozdabiały wypieki słodką posypką i lukrem. Pani Karolina, menager restauracji zadbała aby najmłodsi bardzo miło spędziły ten przedświąteczny, magiczny czas.  Dziękujemy

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy

_________________________________________________________________________

Andrzejki 2015 

_________________________________________________________________________

Zapraszam do zaglądania i śledzenia bloga internetowego i strony Facebook, gdzie umieszczane są informacje i dokładniejsze relacje z prowadzonych zajęć plastycznych instruktora Aleksandry Borelowskiej.

adres: http://instruktorola.blog.pl/

Strona Facebook: https://www.facebook.com/instruktorola/

___________________________________________________________________________

Mała produkcja kotylionów a duża zabawa. Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczestnicy zajęć plastycznych przeszli wzdłuż by rozdać własnoręcznie przygotowane kotyliony mieszkańcom. 

_

_____________________________________________

W naszej Pracowni Mozaiki powstaje kolejna piękna praca. Zuzia powoli kończy mozaikę i na pewno wybiera już następny wzór. Zapraszam na warsztaty wszystkich chętnych, którzy chcą wtorkowy wieczór spędzić kreatywnie i stworzyć własnoręcznie piękne dzieło.

Pracownia mozaiki: wtorki od 17:00 do 19:00

 

Instruktor: Aleksandra Borelowska

_______________________________________________

_______________________________________________

______

________________________________________
 

135 - lecie powstania wyspy Karsibór

W dniu 22 sierpnia 2015, od godziny 15.00 do godziny 1.00 w nocy trwała w najlepsze zabawa w filii MDK i na pobliskim terenie. Uroczystości jubileuszowe 135 lat powstania wyspy rozpoczęły się otwarciem pokonkursowej wystawy fotograficznej pt. "Moja Ojczyzna - Wyspa".  Na konkurs wpłynęło 11 prac, z których jury oceniło 9 fotografii .

Pierwsze miejsce konkursie zajął Artur Kubasik (nagroda kamera Prestigio), drugie miejsce Joanna Ignaciuk (odtwarzacz MP4 z funkcją Bluetooth), trzecie miejsce zajęła karsiborzanka Iwona Strąk (słuchawki Panasonic). Później odbyła się prelekcja i pokaz slajdów pt. Historia Karsibora na starych fotografiach, którą poprowadził dr Józef Pluciński. W jej trakcie mieszkańcy wyspy żywo reagowali na prezentowane historyczne już zdjęcia, wspominając niektóre miejsca i osoby na nich widoczne. Stanowiło to znakomite uzupełnienie wypowiedzi historyka, który prosił mieszkańców o pomoc w uzyskaniu dodatkowych informacji o wyspie.

 Na scenie przy Filii MDK Karsibór trwały wręczenia nagród po zakończonych zawodach sportowych i konkursach. Mieszkańcy i goście pikniku wybrali ,,Ciasto Wyspy”.  Najwięcej punktów zdobyło ciasto ,,Capuccino ‘’ Pani Wiesławy Trusewicz  (pierwsza nagroda Mikser Planetarny firmy MPM), druga nagroda powędrowała do Pani Małgorzaty Koziel  (wypiekacz do chleba BM1000 firmy Zelmer) ,trzecie miejsce przypadło Pani Elżbiecie Pażdzierskiej  i nagroda Sokowirówka JE1200 Zelmer.

 Wiele atrakcji przygotowano też dla najmłodszych.  Można było zmierzyć się w turnieju łuczniczym pod okiem instruktorów czy skorzystać z loterii zorganizowanej przez Wyspę Skarbów. Na scenie trwały koncerty w których m.in. wystąpił zespół KEJA, ANDRZEJ WARZECHA z przebojami biesiadnymi i nie tylko oraz gwiazda wieczoru w rytmie country "ELECTRIC ROOSTERS". Znakomita wspólna zabawa zakończyła się już w nocy przy koncercie życzeń prowadzonym przez Andrzeja Warzechę. Należy podkreślić, że impreza był świetnie przygotowana i dzięki pomocy mieszkańców i OSP Karsibór możliwe było uczczenie święta wyspy ,, 135 - lecia powstania wyspy Karsibór’’ .

Specjalne podziękowania kierujemy dla Stowarzyszenia Karsibór za świetną współprace przy realizacji naszego projektu.

Galeria zdjęć z imprezy - zapraszamy!!!

_______________________________________________

______________________________________________________________________

W dniu 10.06.2015 odbyły się ostatnie zajęcia muzyczne dla dzieci z Karsiborza, które ćwiczyły swoje umiejętności  gry na instrumentach i śpiewu pod czujnym okiem instruktorów MDK. Na spotkaniu wręczono pamiątkowe medale i dyplomy. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy podczas koncertu na scenie Pod Dębami na placu rekreacyjnym obok budynku Filii w Karsiborze. Po koncercie wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.  

Gratulacje dla wszystkich, za sumienne uczęszczanie na zajęcia! Zapraszamy po wakacjach...

_______________________________________________

Piknik przy szantach i ognisku

12 maja na placu przy Filii MDK Karsibór odbylo się spotkanie członków świnoujskiego koła PZERII.

_______________________________________________

_______________________________________________

16 kwietnia, w 70 rocznicę zestrzelenia bombowca RAF Lancaster, dzieci z Karsiborza zapaliły znicz pod pomnikiem poległych lotników. Kolejnymi punktami rowerowej wycieczki było zbieranie bursztynów oraz poczęstunek przy grillu. 

***************************************************************

Praca twórcza w pracowni witrażu pierwszych uczestników zajęć :-)

***************************************************************

Propozycja na twórcze wtorkowe popołudnia. 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z mozaiki do w pełni wyposażonej, nowo otwartej pracowni.  Warsztaty odbywają się w każdy wtorek od godziny 17.00 do 19.00
 

***************************************************************

Otwarcie Pracowni Plastycznej Mozaiki i Witrażu

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na uroczyste otwarcie Pracowni Plastycznej Mozaiki i Witrażu 24 marca (wtorek), o godz. 17.00 w budynku Filii MDK Karsibór.  Powstanie pracowni, w tym zakup materiałów i narzędzi, umożliwiło przyznanie funduszy z powołanego z inicjatywy spółki Polskie LNG S.A Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Jesteśmy pewni, że powstanie pracowni uatrakcyjni ofertę kulturalną skierowaną do mieszkańców wyspy Karsibór. Zapraszamy! 

Zajęcia w Pracowni Mozaiki i Witrażu odbywać się będą w każdy wtorek w godz. 17.00 - 19.00.

************************************************************

Od 23.02. będzie można oglądać dotychczasowe dokonania grypy plastycznej na Karsiborzu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Otworzyliśmy właśnie nową pracownie plastyczną, więc dzieci w specjalnie przeznaczonej nowej przestrzeni będą mogły dalej spełniać się twórczo bez żadnych przeszkód i ograniczeń.
Z pewnością powstanie wiele ciekawych prac plastycznych, którymi na pewno będziemy się chwalić i rozszerzać naszą wystawę.
Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki od 16.00. Już niedługo otwarcie nowej pracowni mozaiki!!! Zapraszamy!
 

************************************************************

WALENTYNKOWY TURNIEJ

W sobotę 14 lutego w Filii MDK Karsibór odbył się Walentynkowy turniej tenisa stołowego.
Udział w zabawie wzięli chłopcy z Przytoru i Karsiborza. Po zaciętym pojedynku:

pierwsze miejsce zajął Arek Tomaszewicz – Filia MDK Przytór,

drugie miejsce wywalczył Miłosz Popin – Filia MDK Karsibór,

trzecie miejsce przypadło Darkowi Lisieckiemu z Filii MDK Przytór,

a czwarte zdobył Maciek Ładny – Filia MDK Karsibór.

Pierwsze, drugie i trzecie miejsce zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe  dyplomy. Turniej zakończył się słodkim poczęstunkiem.

******************************************************************************************************

Sylwester 2014 w Karsiborzu

******************************************************************************************************

 

Filia MDK Karsibór zaprasza na

Szopkę Bożonarodzeniową

na placu przed Kościołem w Karsiborzu.

21.12.2014, godz. 11.00 - po Mszy Św.

Serdecznie zapraszamy!!!

******************************************************************************

W piątkowy wieczór 28 listopada w Filii MDK Karsibór zorganizowano andrzejkowy wieczór, pełen magii i wróżb. Przybyło ponad 20 młodych uczestników, ale również rodzice skorzystali z usług naszej Wróżki i Czarodzieja.

więcej zdjęć w galerii

***************************************************************************************************

Listopad w Filii Karsibór

Zajęcia plastyczne 

Zajęcia świetlicowe (gry i zabawy, tworzenie figurek z kasztanów), zajęcia plastyczne pod hasłem "Malowanie nocy"

Spotkanie mieszkańców z kandydatami do samorządu z Karsiborza

Filia MDK Karsibór zaprasza na stałe formy działalności. Weź czynny udział w życiu twojej miejscowości, nie siedź przed komputerem! Z nami nie będziesz się nudził!  Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych.Od października rozpoczeto zajęcia w podanych sekcjach:

Poniedziałek 

godz. 19.00 - 20.00 Gimnastyka dla Pań (Elżbieta Paździerska)

Wtorek

godz. 16.00 - 20.00 Zajęcia plastyczne (Aleksandra Borelowska)

Środa

godz. 16.00 - 20.00 Zajęcia muzyczne (instruktor Grzegorz Tereszko)

Piątek

godz. 19.00 - 20.00 Gimnastyka dla Pań (Elżbieta Paździerska)

Codziennie w godz. 14.00 - 20 Zajęcia świetlicowe (gry planszowe, ping - pong itp.)

Zapraszamy !!!

Zapisy osobiście codziennie lub telefonicznie od 14.00 do 19.00, tel. 91 888 52 02; e-mail: karsibor@mdk.swinoujscie.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończyła się wystawa amatorskich prac plastycznych Pani Małgorzaty Kozieł, artystki malarki z Karsiborza. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wyspy. Temat prac był zróżnicowany, choć dominowały obrazy pełne kwiatów. Na zdjęciach przedstawiliśmy tylko skromny wycinek tego, co artystka zaprezentowała na wystawie. Kto nie widział, niech żałuje...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 9-12 października 2014 filia nr 3 MDK Karsibór gościła orkiestrę OSP Pruszcz Pomorski na warsztatach muzycznych. Młodzi muzycy brali czynny udział w koncertach organizowanych w Filii MDK Warszów (koncert inaugurujący rok kulturalno - oświatowy 2014/2015) i Filii MDK Przytór na święcie pieczonego ziemniaka. Dziękujemy młodym artystom za miłe spotkania.

***********************************************************************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe imprezy

Kalendarz imprez MDK

Newsletter

Chcesz być “na bieżąco”? Aktualności w Twojej skrzynce

ŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujście