Miejski Dom Kultury w Świnoujściu - Filia nr 2 - Warszów

Strona główna » Filia nr 2 - Warszów

Miejski Dom Kultury  Filia nr 2

72-602 Świnoujście, ul: Sosnowa 18
     
tel. 91/321-52-02  mdkwarszow@o2.pl lub bozenarogowska.mdk@wp.pl
 
 
 
___________________________________________________________________

1 luty 2016r.

,,Bal karnawałowy na powitanie ferii”  to jedna z wielu propozycji spędzenia wolnego czasu przez dzieci w filii MDK Warszów . Bal z ciekawymi zabawami, konkursami i efektami został poprowadzony zostałprzez znanego animatora Tomka Kubika a pokazy tańca nowoczesnego przedstawili  tancerze Studia Etiuda. Wśród zwycięzców wielu konkursów wybrano Króla i Królową balu oraz Miss i Mistera karnawału. Na pochwałę zasługują również rodzice, którzy chętnie uczestniczyli w zabawach.

___________________________________________________________________

Po raz piąty w Filii MDK na Warszowie odbył się Mikołajkowy Turniej Talentów i kolejny raz spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży jak również rodziców. W pięciu kategoriach konkursowych: piosenka, wiersz, taniec, plastyka i gra na instrumentach udział wzięło 68 uczestników. Złote  medale jury przyznało 20 wykonawcom i autorom prac plastycznych, natomiast 48 małych artystów wyróżniło paczkami od Mikołaja - Firmy Gaz System. Puchar Dyrektora MDK otrzymała Anna Sarnowska - zdobywczyni wielu nagród również na konkursach ogólnopolskich.

Na szczególne podziękowania i złote laury zasłużyli rodzice, którzy wraz z dziećmi czynnie uczestniczyli w przygotowaniach tego wyjątkowego wydarzenia. Wystawa pięknych ozdób świątecznych wykonanych przez rodziców  oraz degustacja przepysznych ciast i deserów uświetniła ten wieczór.
Szczególnie wyjątkowym ,,Mikołajem" w tym dniu był  Dyrektor Miejskiego Domu Kultury przekazując na rzecz Filii MDK na Warszowie nagłośnienie i sprzęt muzyczny- to wspaniały prezent dla wszystkich uczestników zajęć i imprez.

___________________________________________________________________
 
 
 
___________________________________________________________________

7 listopada odbył się XI Przegląd Piosenki Polskiej „Skolwińskie Przeboje”. W Finale konkursu nasze miasto reprezentowały: Karolinka Czuba, Anna Sarnowska, Justyna Mamrot i Agnieszka Adamczyk. Miło nam, że możemy pochwalić się kolejnymi laurami, Anna Sarnowska wywalczyła III miejsce w kategorii do lat 16, a Agnieszka Adamczyk otrzymała wyróżnienie, oraz nagrodę specjalną za interpretację piosenki Tango Tandresse.

___________________________________________________________________

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i młodzieżowej " Piosenka na Dobre i na Złe" w Szczecinie

Miło nam poinformować, że tydzień temu w Szczecinie mieliśmy zaszczyt reprezentować Świnoujście w składzie : Anna Sarnowska, Justyna Mamrot, Agnieszka Adamczyk na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Do ścisłego finału zakwalifikowała się Anna Sarnowska, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła Wyróżnienie. Gratulujemy !!!!!

___________________________________________________________________
 
 
___________________________________________________________________
 
___________________________________________________________________
 
 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Letnie spotkania muzyczne” na scenie strefy rekreacyjnej przy MDK Warszów rozpoczął weekend polonezem i mazurem  Zespół Pieśni i Tańca  Siekieracy z Kostrzyna. Był to wstęp do  godzinnego  koncertu  Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia z lekkim, letnim repertuarem utworów promenadowych. Kolejne prezentacje folkloru lubelskiego i dolnego śląska w wykonaniu zespołu Siekieracy zachwyciły szczególnie dorosłą widownię. Natomiast zespół Keja z piosenką szantową i żeglarską jak zwykle rozbawił całą widownię tak, że rozpoczęły się tańce. Trwały dalej  już przy zespole muzycznym ,,Latający Holender”. Tak bawili się dorośli, ale również dzieci miały wiele atrakcji. Profesjonalny  animator Tomi poprowadził wiele gier i zabaw z udziałem najmłodszych. Podczas imprezy nie zabrakło waty cukrowej, warsztatów baloniarskich, malowania buziek a przede wszystkim dobrej zabawy. O finanse zadbała firma Gaz- System.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

***************************************************************************

***************************************************************************

Laury dla Świnoujścia !!!

W trzebiatowskim Pałacu odbył się Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki "O Bursztynową Nutkę".  Organizatorem festiwalu był Trzebiatowski Ośrodek Kultury, patronat honorowy objął Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz. Patronat medialny objęło Polskie Radio Koszalin i Kurier Szczeciński.

Uroczystego otwarcia festiwalu, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i powodzenia w konkursie dokonali dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka  Kultury Renata Teresa Korek oraz  Burmistrz Trzebiatowa. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 250 uczestników, w tym soliści i zespoły m.in. ze Szczecina, Koszalina, Gorzowa Wielkopolskiego, Świnoujścia, Kołobrzegu, Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Goleniowa, Gryfic, Recza, Trzebiatowa i Mrzeżyna. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, których na co dzień szkoli pani Magdalena Tereszko zdobyli aż siedem nagród dla naszego miasta i tak:

Kategoria 6 - 9 lat

Zespół Biedronki - II Miejsce

Kategoria Gimnazjum

Zespół Akolada - II Miejsce (pierwszego nie przyznano)

Kategoria soliści Gimnazjum

        - II Joanna Grabowska

       - III Anna Sarnowska

Kategoria soliści szkoły ponad Gimnazjalne

       - Wyróżnienie: Justyna Mamrot

       - III Miejsce Agnieszka Kucharczak

        - II Miejsce Agnieszka Adamczyk

-----------------------------------------------------------------------------------

Dzień Dziecka na Warszowie

W sobotę 30 maja  w MDK na Warszowie został zorganizowany Dzień  Dziecka oraz zakończenie Roku Kulturalno- Oświatowego. Z uwagi na rzadkie chwile bez deszczu, po wręczeniu medali zespołowi Biedronki i wyróżnionym Mamom, zaproszono dzieci i rodziców do Domu Kultury.

W sali widowiskowej znajdowała się wystawa prac dzieci z koła plastycznego, oraz  obrazy powstałe pod kierunkiem Marka Mamicy na warsztatach malarskich. Na scenie zaprezentowały się zespoły Joanny Atu i Mini Atu ze Świnoujścia oraz instrumentaliści i soliści prowadzeni przez Magdalenę i Grzegorza Tereszko. Karuzela i rewelacyjny Pirat Tomi z parą szczudlarzy zapewnili wiele atrakcji dzieciom. A wszystko to dzięki wsparciu  rybaków LGR Zalew szczeciński oraz firmie Port Serwis.

 
************************************************************************************************

Zespół "Keja" z MDK Filia Warszów zaprasza na koncert i wspólne śpiewanie piosenek  szantowych z repertuaru swoich siedmiu lat. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób, które chcą w przyszłości śpiewać razem z nami.

piątek  29 maja,  godzina 17.00

sala widowiskowa MDK Warszów, wstęp wolny

 
************************************************************************************************
Uwaga! 
 
Zmiana godzin zajęć zespołu "Keja"! Zapraszamy we wtorki i piątki w godz. 16.00 - 18.00
 
************************************************************************************************

Majówka w piratami 2015

1 maja o godzinie 15.00 na sfinansowanej przez Polskie LNG strefie rekreacyjnej ,,Piracka przygoda" na Warszowie salut armatni zaingurował ,,Majówkę z piratami".

Na ręce Pana Macieja Mazura Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG dzieci oraz młodzież z Warszowa przekazały najserdeczniejsze podziękowania na namalowanych własnoręcznie obrazach zaś najmłodsi ,,piraci" zadedykowali koncert i widowisko taneczne. Podczas majówki wystąpiły dzieci z przedszkola, pracowni muzycznej MDK na Warszowie, grupy taneczne ATU z MDK Świnoujście, pary szkoły tańca Jantar, młodzież trenująca z wielkimi sukcesami zapasy z Klubu Viking Wolin oraz uczniowie GP3. Młodym artystom towarzyszyła grupa ,,Piratów ",która przy wielkim statku pirackim prowadziła kilkugodzinne zabawy wraz z poszukiwaniem skarbu pirata.

Piknik Rodzinny został zrealizowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

************************************************************************************************

____________________________________________________________

W piątek 17 kwietnia w sali wystawowej odbył się wernisaż malarzy amatorów mieszkających na Warszowie.  Swoje prace zaprezentowali : Grażyna Jagiełło, która przedstawia piękne zakątki naszych wysp, Ewa Kowalczyk, inspirująca się techniką klasyków malarstwa , Anna  Szmit - Mamica z wyjątkowym szkłem na płótnie, martwą naturą oraz kwiatami i Marek Mamica z najbliższymi nam krajobrazami : port jachtowy, kościółek w Karsiborze i las na Warszowie.

Swoje prace zaprezentowali również uczestnicy warsztatów malarskich  prowadzonych przez pana Marka Mamicę : Joanna Hyżowiecka , Magdalena Stróżek, Maria Wieczorek- Ludemann,  Genowefa Pokora, Maja Schedler oraz Olga Olejniczak.

40 barwnych i radosnych prac  w różnych technikach plastycznych przedstawiły dzieci w wieku od  3 do 10 lat uczęszczające do  koła plastycznego  MDK na Warszowie  

Zapraszamy do odwiedzania  wystawy do 3 maja od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00-20.00 w sali wystawowej MDK Warszów.

 

Ferie 2015

W piątek 23 stycznia w Filii MDK Warszów mieliśmy ogromną przyjemność piec karnawałowe ciasteczka. Wyszły nam wyśmienicie i już nie możemy doczekać się powtórki z łasuchowania.

 

Mikołajkowy Turniej Talentów   4 – 6 grudnia 2014

  • Kategoria - Plastyka

Wśród 120 prac plastycznych dostarczonych na konkurs i powstałych podczas zajęć, komisja nagrodziła pierwszymi miejscami 5 osób  i wyróżniła kolejnych 11 osób w kategoriach wiekowych od 4 do 16 lat:

I Miejsce w kategorii 4 lata Grzegorz Horbal

I Miejsce w kategorii 6 lat Ola Czupryna

I Miejsce w kategorii 8 lat Justyna Furmańczyk i Olga Olejniczak

I Miejsce w kategorii 16 lat Angela Kamińska

Podczas przesłuchań muzycznych, pokazów tanecznych i recytacji wystąpiło 53 uczestników. Nagrodzono i wyróżniono udziałem w koncercie laureatów 15 osób.

  • Kategoria Recytatorska

III Miejsce Natan

II Miejsce Bartosz

I Miejsce Amelia Niedźwiecka

  • Kategoria Taniec

III Miejsce Kuba Pilecki i Adrian Dziadul

II Miejsce Kasia i Ola Krupińskie

I Miejsce Drużyna Remika

  • Kategoria - Instrumenty

Wyróżnienie Alan Stefanowicz

III Miejsce Karol Manikowski

II Miejsce Zuzanna Horbal

I Miejsce Olivia Chodorowska

  • Kategoria - Wokal

Wyróżnienie Joanna Wojciechowska

Wyróżnienie Wiktoria Czarnecka

III Miejsce Hanna Stróżek

II Miejsce Angela Kamińska

I Miejsce Joanna Grabowska

W sobotę 6 grudnia o godz. 15.00 w Sali widowiskowej pojawił się Mikołaj, który zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy i konkursów przy muzyce.  Na finał koncertu laureatów Mikołaj wręczył wszystkim uczestnikom konkursu 70 paczek oraz 31 nagród i upominków dla zwycięzców i wyróżnionych w Turnieju.

Dla dorosłych Mikołaj przygotował prezent w postaci koncertu pod nazwą ,,Najpiękniejsze melodie świata, w wykonaniu artystów scen szczecińskich

Za nagrody i upominki dla uczestników Mikołajkowego Turnieju Talentów dziękujemy Firmie Gaz-System i Polskiemu LNG.

______________________________________________________________________________

Filia MDK Warszów zaprasza do udziału w Mikołajkowym Turnieju Talentów w kategoriach: plastyka, taniec nowoczesny, gra na instrumentach oraz wokal. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie prac plastycznych do 4 grudnia. 5 grudnia o godz. 16.00 odbędą się przesłuchania w kategoriach muzycznych i tanecznych w Sali widowiskowej Filii MDK Warszów.

Finał Turnieju uświetni Koncert Laureatów i wręczenie nagród, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 15.00. Nagrody ufundowała firma Gaz-System.

Tego samego dnia, 6 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy dorosłych na wyjątkowy koncert pt. "Najpiękniejsze melodie świata" w wykonaniu artystów sceny szczecińskiej. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. 

 

**************************************************************************************************

Dzień Seniora

Z zaproszenia skorzystało ponad 70 osób, a z okazji tego dnia, kolejny senior Pan Bernard Szałajko, świętował swoje  80 urodziny

Wystąpiły "Fale" z MDK Międzyzdroje i Keja z MDK Warszów

Sympatyczny akcent - Złotą odznakę honorową, otrzymała kierownik Fili MDK Warszów Bożena Rogowska

Panie z Koła przygotowały dla gości  przepyszny poczęstunek, a ponadto wszyscy  otrzymali miły prezent w postaci ciepłego pledu. Ciasto, tradycyjnie nasi seniorzy otrzymali  z Wolińskiej Piekarni

Dzień Seniora przygotowały panie: Danuta Błaszczyk, Halina Białkowska, Stanisława Ługowska, Krystyna Kasprzak z pomocą innych członków koła NR 2 PZERiI i pracowników MDK z Warszowa.

Pojechały, zaśpiewały, wygrały!

W miniony weekend w Szczecinie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  "Piosenka na Dobre i na Złe ".

Do Festiwalu zgłosiło się 60 młodych wokalistów z całej Polski w  czterech kategoriach wiekowych.  Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy podopieczne Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, które na co dzień ćwiczą i szlifują swój talent pod bacznym okiem instruktor Magdaleny Tereszko. Z dumą informujemy, że Anna Tereszko zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną w kategorii do lat 13, a Agnieszka Adamczyk otrzymała wyróżnienie w kategorii do lat 19. Gratulujemy

*************************************************************************************************

Koncert Inauguracyjny 

Wyjątkowym koncertem, w wykonaniu dwóch orkiestr i trzech zespołów rozpoczęto nowy rok kulturalno – oświatowy w filii MDK na Warszowie.

Koncert brawurowo otworzyła Młodzieżowa Orkiestra OSP z Pruszcza Pomorskiego, do której dołączyła zaprzyjaźniona Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia.

Na finał Orkiestry zagrały przygotowany wspólnie utwór.
Po pasowaniu buławą kapelmistrza nowych członków zajęć na przyszłych artystów, drugą część koncertu rozpoczął dziecięcy zespół wokalny Biedronki. Swój repertuar przedstawiły również zespół młodzieżowy Akolada i zespół wokalno-instrumentalny Keja.

W minionym roku kulturalno – oświatowym soliści i zespoły z MDK Warszów zdobyły 28 nagród i wyróżnień wywalczonych na przeglądach, festiwalach i konkursach również ogólnopolskich. Tych sukcesów nie byłoby bez ciężkiej pracy uczestników zajęć oraz instruktorów: Magdaleny i Grzegorza Tereszko oraz Piotra Piętki. Prace plastyczne, które powstały w minionym roku  i ogromnie cieszyły oglądających, to zasługa warsztatów  z Barbarą Napiórkowską - Jończyk, Anną i Markiem Mamica.

 
*************************************************************************************************

Filia MDK Warszów zaprasza!

Miejski Dom Kultury Filia Warszów serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą stałych form i spotkań proponowanych dzieciom, młodzieży i dorosłym w roku kulturalno - oświatowym 2014/2015. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w pliku do pobrania

Stałe formy zajęć i spotkań

"Keja" podbija Międzyzdroje

Na XII Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Seniorów Międzyzdroje 2014, w dniach 26 - 28.09.2014r przyjechało 31 zespołów podzielonych na kategorie: zespoły folklorystyczne i kapele ludowe, chóry i zespoły śpiewacze, gawędziarze i twórcy ludowi. Ogółem 416 osób.

Zgłoszone zespoły prezentowały się w Amfiteatrze i w Sali teatralnej międzyzdrojskiego domu kultury, gdzie oceniane były przez dwa składy jurorskie.

Zespół ''Keja'', który zdobył nagrodę specjalną, wystąpił ze swoim repertuarem żeglarskim w składzie: Piotr Piętka- akompaniament, Waldemar Orłowski - gitara klasyczna , Bogdan Lewicki - gitara basowa, wokal - Halina Skrzypacz- kierownik zespołu, Jolanta Smukowska, Halina Białkowska, Stanisława Ługowska, Krystyna Kasprzak, Danuta Rosner.

Wszystkie nagrody są opatrzone ciężką pracą instruktorską Piotra Piętki, który umiejętnie prowadzi zespół od 2008 roku a prowadzenie zespołu energicznych pań 50 + to nie lada wyzwanie.

Najbardziej cieszy fakt, iż zespół znany jest nie tylko w lokalnym środowisku, ale również na terenie całego kraju. 

O Nas czyli trochę historii

Dom Kultury na Warszowie, wybudowany w 1955 roku, przez ponad 20 lat działał pod patronatem PPDiUR ODRA. Zasobna firma wyposażyła obiekt w kino, modelarnie, kawiarnie oraz zapewniła szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

W 1976 roku obiekt przeszedł pod działalność Miejskiego Domu Kultury i przez kolejne kilkanaście lat największą formą działalności było powołanie zespołu ludowego Alki i organizowanie Pikników Ludowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zespołów folklorystycznych z całej Polski.

Ostatnie lata to przede wszystkim współpraca ze środowiskiem szkolnym i działania środowiskowe poprzez organizowanie imprez dla dzieci, młodzieży i seniorów. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się zajęcia muzyczne i uczestnictwo w zespołach wokalnych, rockowych. Natomiast wśród dzieci zajęcia taneczne, plastyczne oraz wokalne. Koło Seniorów działające do 7 lat prężnie pracuje na rzecz środowiska i swoich członków.

Miejski Dom Kultury filia na Warszawie współpracuje z:

*       szkołami, przedszkolem i świetlicami środowiskowymi

*       Zarządem Osiedla Warszów (działania i akcje charytatywne, festyny rodzinne, aukcje, bale karnawałowe i zabawy dla dzieci)

*        Kołem Nr 2 PZERiI (współpraca w organizowaniu Dnia Seniora, Dnia Babci, Spotkania Wigilijnego, Wielkanocnych stroików i dekoracji)

*       Kołem Diabetyków (organizacja Białych Sobót w tym bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami)

Nasza galeria zdjęć

Sala plastyki- działania plastyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracujemy z artystami, którzy prowadzą warsztaty artystyczne m.in.

-        Warsztaty decupage – Barbara Napiórkowska- Jończyk

-        Warsztaty witrażu – Helena Nowak

-        Warsztaty rzeźby – Jerzy Ksienieiwcz

-        Warsztaty haftu – Janina Bagrowiska, Stanisława Ługowska

-        Warsztaty wycinanki- Adam Natkański

-        Warsztaty zrobienia wydmuszek – Zbigniew Kardzis

-        Warsztaty plastyczne – Magda Sowa

 

Działalność muzyczna w naszej placówce jest wysoce różnorodna ,wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży. Prowadzone są:

                               - indywidualne zajęcia gry na instrumentach tj. gitara klasyczna, gitara basowa, fortepian oraz perkusja.

                                - indywidualne zajęcia wokalne- studium piosenki –prowadzone przez panią Magdalenę Tereszko.W tej dziedzinie na wyróżnienie zasługują laureatki następujących przeglądów: Anna Sarnowska-3 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Trzebiatów 2011r”, Justyna Mamrot – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Trzebiatów 2011r”,Agnieszka  Adamczyk- Wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „ Skolwińskie Przeboje” w 2010r,oraz w Miejskim Przeglądzie „ARA”. Joanna Białkowska – laureatka Miejskiego Przeglądu „ARA” 2010r.

                                 - zespóły wokalne prowadzone przez instruktor  Magdalenę Tereszko. Zespół „Biedronki” w skład zespołu wchodzą dziewczęta w wieku od 7 lat do 12. Zespół zdobył w tym roku dwa wyróżnienia: w Miejskim Przeglądzie piosenki „Od Przedszkola do Opola’ oraz w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Trzebiatów 2011r.

Zespół „Euphonium” w jego skład wchodzą niezwykle utalentowane trzy wokalistki, zespól uświetnia swoimi występami wiele miejskich imprez, koncertował również w Niemczech.

                                  -zespoły instrumentalno wokalne prowadzone przez instruktor Magdalenę Tereszko: zespół „noName” w jego skład wchodzą wokalistka ,gitarzysta prowadzacy, gitarzysta basowy, perkusista.Zespół działa od dwóch lat, uświetniając  swą grą imprezy miejskie i zagraniczne. Brał udział w licznych konkursach i przeglądach. W tym roku wygrał konkurs”Mam Talent”organizowany przez Gimnazjum nr2, oraz zdobył wyróżnienie na tegorocznym Miejskim Przeglądzie Piosenki „ARA”. Zespół gra covery rokowe oraz swoje własne kompozycje.

      Zespół „Keno” składa się z wokalistki, perkusistki, gitarzystki, gitarzystki basowej oraz pianistki. Dziewczęta grają od roku i już mają na swym koncie pierwsze laury, zdobyły wyróżnienie na Miejskim Przeglądzie „ARA” ,oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Trzebiatów2011. Grają klasyczne utwory pop rockowe.

      Zespół „Konstelacja „ w obecnym składzie działa od roku. Grają klasyki polskiego rocka,oraz własne kompozycje. Zdobyli wyróżnienie na Miejskim Przeglądzie piosenki „ARA” . Występują na licznych miejskich imprezach oraz zagranicznych.

      Zespół „Neopelum” to najmłodsze „dziecko”  Miejskiego Domu  Kultury. Swoją działalność rozpoczęli od maja tego roku , grają ciężkiego rocka  , oraz swoje własne kompozycje. Mamy nadzieję, że w tym roku kulturowym nie raz uświetnią imprezy  miejskie skierowane do młodzieży i nie tylko.

♦ Nasza galeria zdjęć

Zespół wokalno-instrumentalny "Keja"

Zespół wokalno-instrumentalny Keja powstał w  2008 roku przy Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu Filia Warszów. Wszystkie panie  należą do Polskiego Związku Emerytów Rencistów  i Inwalidów Koła  nr 2 na Warszowie.

Kierownikiem muzycznym jest Pan   Piotr Piętka    -    akordeon

                                   Muzycy   Waldemar Orłowski    -    gitara klasyczna

                                                          Bogdan Lewicki    -    gitara basowa          

                                                        Halina Skrzypacz    -    kierownikiem zespołu

Skład zespołu wokalno-instrumentalnego "Keja"tworzą Panie: Krystyna Kasprzak, Danuta Błaszczyk, Stanisława Ługowska, Anna Pudłowska, Alicja Rybak, Anna Mielimąka, Halina Skrzypacz, Jolanta Smukowska, Halina Białkowska, Grażyna Jagiełło, Janina Maciejewska

W  repertuarze  zespołu  są  piosenki  szanty, żeglarskie oraz o  tematyce  marynistycznej.

-  W 2009 roku w Międzyzdrojach z uwagi na wyrównany poziom zespół otrzymał Nagrodę SAS,

- w 2010 roku w Międzyzdrojach otrzymał Nagrodę Specjalną za podkreślenie walorów regionu morskiego,

- w 2010 roku  na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie  Zespół Keja zdobył Nagrodę Laureata, która to nagroda uprawnia do wzięcia udziału w przeglądzie krajowym w Bydgoszczy w roku 2012.

- W przeglądzie kolęd i pastorałek w 2010 roku w  kategorii "młodzież, dorośli" w  Goleniowie Zespół Keja zdobył III miejsce.

Zespół bierze udział w okolicznościowych i charytatywnych festynach, piknikach, koncertach w muszli przy promenadzie w Świnoujściu umilając czas wczasowiczom i gościom przyjeżdżającym do naszego pięknego kurortu.

Od dwóch lat zespół jest zapraszany na Pływający Festiwal Piosenki Morskiej  "WIATRAK" , w którym bierze udział.

Dokumentacja fotograficzna zespołu KEJA

"Keja" wyróżniona w Bydgoszczy

Do Bydgoszczy, na  16 Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów, przybyło 56 zespołów artystycznych. Ogółem w przeglądzie wzięło udział prawie 800 zaangażowanych w różne formy twórczości seniorów z całego kraju. Celem spotkania jest aktywizacja ludzi w „jesieni życia”. Na deskach sceny kinoteatru przy ul. Dwernickiego wystąpiły zespoły wokalne, chóralne, folklorystyczne, teatry i kabarety.

Zespół „Keja”, który ćwiczy pod okiem instruktorów Filii MDK Warszów, zakwalifikował się w eliminacjach wojewódzkich zdobywając nagrodę Laureata w Szczecinie do dalszego przeglądu w Bydgoszczy.

W 16 Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Bydgoszczy Zespół "Keja" wystąpił z programem szantowo-żeglarskim w składzie: Piotr Piętka - instruktor, Waldemar Orłowski- gitara klasyczna, Bogdan Lewicki- gitara basowa, wokal - Halina Skrzypacz - kierownik zespołu, Jolanta Smukowska, Danuta Błaszczyk, Krystyna Kasprzak, Danuta Rosner i Halina Białkowska.

W kategorii zespoły wokalne i wokalno instrumentalne "Keja" otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną.

DZIEŃ RYBAKA

 

       

       

       

       

       

 

 

Spektakl "Jan Paweł II- piękny, normalny czlowiek"

We wtorek 10 czerwca MDK Warszów gościł wyjątkowy 40- osobowy rodzinny teatr "Fantazja" z MDK w MIędzyzdrojach. Wyjątkowymi aktorami byli uczniowie ze swoimi nauczycelami oraz członkowie  zespołów wokalnych "Bryza" i "Fale". Teart zaprezentował spektakl poświęcony życiu Jana Pawła II- od najmłodszych lat, aż po jego wyniesienie na ołtarze. Ukazano Papieża przede wszystkim jako wspaniałego czlowieka i dobrego przyjaciela. Spektakl był pięknym widowiskiem muzycznym z wieloma znanymi utworami śpiewanymi przez aktorów oraz wątkami humorystycznymi z życia Jana Pawła II. Świetna publiczność składająca się  w większości z mlodych ludzi, owacjami na stojąco żegnała występujących.

       

       

       

       

 

 

 

       

      

 

 

Dzień Dziecka

W Filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno - oświatowego 2013/14. Dla sprawienia dzieciom wielkiej radości zaproszono clowna na szczudłach, baloniarza oraz wyjątkowo duży zamek disneyowski. Dodatkową atrakcją była loteria zręcznościowa z ciekawymi nagrodami, oraz wiele konkursów, gier i zabaw. Na pożegnanie roku kulturalno-  oświatowego wystąpili podopieczni Magdy Tereszko z zespołu "Biedronki", "Akolada" oraz soliści z Filii MDK Warszów. Najwspanialszym prezentem dla wszystkich małych i dużych dzieci był rewelacyjny koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia. Podczas festynu bawiło się około 200 dzieci wraz z opiekunami, a wszystko to dzięki pomocy ze strony firmy GAZ System, Port Serwis, oraz przyjaciół Domu Kultury.

 

       

       

       

 

MAJOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

 

 

       

       

       

 

 

       

       

 

 


       

       

       

       

 

 

Spotkanie z dr nauk medycznych Mieczysławem Chruścielem

 

 

 

 

       

       

 

 

Zumba

 

 

FERIE 2014

 

FERYJNY TURNIEJ TALENTÓW

 

 

       

       

       

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

       

 

 

 

       

       

       

 

Projekcja bajek

 

       

       

 

 

Wycieczka do Wolgastu

 

       

       

       

       

       

 

 

 

Link do zdjęć https://plus.google.com/u/0/photos/112797041997228137336/albums/5982812907298938337?partnerid=gplp0

       

 

 

Link do zdjęć https://plus.google.com/u/0/photos/112797041997228137336/albums/5982811944766121041?partnerid=gplp0

       

       

 

 

Wernisaż Marka Kopczyńskiego

W czwartek 20 lutego w sali wystawowej MDK na Warszowie odbył się wernisaż Marka Kopczyńskiego z Białogardu, czlowieka owielu talentach: malarza, rysownika, lalkarza, reżysera sztuk teatralnych, autora ponad 100 piosenek dla dzieci.

       

       

       

       

 

Wernisaż Anny i Marka Mamiców

Tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy towarzyszył wernisaż malarstwa Anny i Marka Mamiców. Artyści pochodzą ze Śląska Cieszyńskiego a od dawna mieszkają w Świnoujściu. Do naszego miasta jak sami mówią sprowdziły ich urokliwe okolice, na codzień pracują na świnoujskiej promenadzie oraz przy Forcie Aniła. Malarstwo zwłaszcza to krajobrazowe spotkało się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzających Świnoujście.

 

       

       

       

 

 

 

Najbliższe imprezy

Kalendarz imprez MDK

Newsletter

Chcesz być “na bieżąco”? Aktualności w Twojej skrzynce

ŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujście