Strona główna » Najlepsze pisanki wybrane!

Najlepsze pisanki wybrane!

MDK

W niedziele (9.04) w Galerii Art MDK, ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną, organizowanego przez MDK w Świnoujściu. W tym roku jury wybierało spośród 126 prac nadesłanych z całego kraju. W czterech kategoriach wiekowych, wybrano pisanki następujących autorów.

W kategorii do 7 lat wyróżniono zestaw pisanek z Przedszkola Miejskiego nr 5 „Bajka” ze Świnoujścia. W kategorii wiekowej 8 – 12 lat przyznano dwie równorzędne nagrody dla Amelii Brój z Opola oraz dla Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 z Tychów. W kategorii wiekowej 13 – 17 lat nagroda powędrowała do Blanki Glegoły, reprezentującej Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z Wrocławia.

Najwięcej prac zgłoszono oczywiście wśród dorosłych. Tu jury przyznało sześć równorzędnych nagród, w tym dwie dla Świnoujścian, co nas zawsze bardzo cieszy. Wśród nagrodzonych znaleźli się Grażyna Wilk (Świnoujście), Mariusz Dubiel (Słodków Drugi), Piotr Czapka (Kamień), Zbigniew Kardzis (Świnoujście), Barbara Gonska (Strzybnik), Iwona Pissarczyk (Ligota Bialska). Wyróżniono również prace Eugenii Ripy z Ziębic, Agnieszki Golisz z Bełżyc, Marka Lazurka z Wrocławia (CEKDiM) oraz Teresy Małek z Majdanu Kozic Dolnych.

Jury w składzie Bogumiła Kociołek, Aleksandra Nowak oraz January Korff, podkreślało tradycyjnie wysoki poziom nadesłanych prac.

Z laureatami skontaktujemy się w najbliższym czasie.

PS. Według słownika PWN, obecnie poprawne są dwie formy dopełniacza nazwy miejscowości Tychy, a więc „Tych” i „Tychów”. Autorzy słownika podkreślają jednocześnie, że druga forma ma pochodzenie regionalne.

Dodano: 10.04.2017