Strona główna » Klasycyzm kontra Romantyzm

Klasycyzm kontra Romantyzm

Miejski Dom Kultury

Harmonijne proporcje Klasycyzmu i wybujały indywidualizm Romantyzmu w jednym koncercie. Można już odbierać zaproszenia na kolejny koncert z cyklu Salony Muzyczne w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Artyści zagrają utwory najwybitniejszych przedstawicieli dwóch wielkich epok muzycznych. Zapraszamy do naszych kas w siedzibie głównej przy ul. Wojska Polskiego 1/1 oraz samej Galerii Art. Koncert odbędzie się 25 marca o 18.00. Liczba miejsc ograniczona!

Krzysztof Drozdowski

To utalentowany klarnecista młodego pokolenia. W czerwcu ubiegłego roku ukończył studia magisterskie w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie klarnetu prof. Bogusława Jakubowskiego. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich organizowanych w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Rydze i Madrycie, gdzie rozwijał swoje umiejętności pod okiem takich wirtuozów jak Antonio Saiote, Guy Dangain, Florent Heau, Jan Jakub Bokun, Wojciech Mrozek. Jako solista i kameralista koncertował m. in. w Słupsku, Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Wilnie i Rydze. W 2016 roku odbył dwumiesięczny staż w ramach którego współpracował z Łotewską Filharmonią Narodową oraz Operą Narodową w Rydze.

Maciej Kamiński

Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu Urszuli Jansen oraz Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie studiował grę na fortepianie pod kierunkiem prof. Waldemara Wojtala. Biorąc udział w licznych warsztatach i kursach mistrzowskich doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem m. in. A Jasińskiego, L . Grychtołówny, G. Kurzyńskiego, A . Wesołowskiej- Firlej, E. Karaś-Krasztel. Udziela się jako solista i kameralista.

Dodano: 10.03.2017