Strona główna » Pobliże / Nähe

Pobliże / Nähe

Miejsce sztuki44

W sobotę 11 lutego zapraszamy na wernisaż wystawy polsko-niemieckiego projektu Pobliże/Nähe. Początek wydarzenia w Galerii Sztuki Współczesnej Miejsce sztuki44, przy ul. Armii Krajowej 13 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Artyści: Gabriele Beck – Schäfer, José García y Más, Katarzyna Baranowska, Jan Bociąga, Bogumiła Kociołek, January Korff, Jerzy Pawełczyk, Andrzej Pawełczyk (kurator), Tomasz Sudoł, Ewa Tomczak – Walczak, Jacek Walczak, Marian Zwierzchowski
Pobliże/Nähe, jako idea projektu dotyka pojęcia tożsamości miejsca, ale również tożsamości własnej artysty i próby jej zdefiniowania. Pobliże jest zawsze obok, zawsze poza, prowokując do ciągłych poszukiwań poza horyzontem własnej wyobraźni i własnej kultury. Zmuszając do wędrówki w efekcie której możemy przekraczać granice, zarówno fizyczne jak i kulturowe. I to właśnie poszukiwanie, jest fundamentem prawdziwej twórczości, prawdziwego poznania. Naszym pobliżem jest wyspa, dlatego w wystawie biorą udział artyści z wyspy Uznam.

Dodano: 08.02.2017