Strona główna » Styczniowy wykład UTW i nowe zajęcia

Styczniowy wykład UTW i nowe zajęcia

Styczniowy wykład UTW i nowe zajęcia

Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy MDK zaprasza w najbliższą sobotę, 21 stycznia na wykład Justyny Jakubas – Zawalskiej na temat „Pasażerowie na gapę – roztocza pasożytnicze i alergenne”. Początek spotkania o 12.00, Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11.

Justyna Jakubas-Zawalska: diagnosta laboratoryjny i parazytolog, doktorantka Zakładu Parazytologii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obszar jej zainteresowań stanowią roztocze, a także parazytozy tropikalne. Obecnie zajmuję się badaniami nad problemem alergii na roztocze oraz owady przechowalniane. Od 2013 jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Uwaga:

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisu na nowa formę zajęć - taniec terapeutyczny. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach: wtorek godz.: 13.00 – 13.45 i czwartek godz.. 13.00 – 13.45. Zapisy po wykładach w dniu 21 stycznia 2017 roku lub bezpośrednio na zajęciach które rozpoczną się 24.01.2017 i 26.01.2017. Zajęcia prowadzić będzie instruktor tańca MDK Paulina Surudo.

Zajęcia relaksacyjne dla dorosłych - ćwiczenia relaksacyjne to jeden z najlepszych sposobów na szybkie pokonanie stresu. Polegają one głównie na rozluźnieniu mięśni, uspokojeniu oddechu i odprężeniu umysłu. Przede wszystkim na zwiększeniu świadomości własnego ciała. Na tych zajęciach nie tylko można nauczyć się technik relaksacji, ale także rozwijać swoje ciało poprzez wzmacnianie mięśni z takimi technikami jak joga czy pilates - który jest treningiem dobrego samopoczucia, pozwala poprawiać kondycje, zrzucić zbędne kilogramy i rzeźbi sylwetkę bez forsownych ćwiczeń. Wykorzystywana jest również technika BARRE AU SOL - są to ćwiczenia na podłodze poszerzające zakres ruchomości stawów całego ciała i uaktywnienie mięśni przez ich wydłużanie.

Biuro UTW, ul. Wojska Polskiego 1/1, pokój 308.

poniedziałek, środa w godz. 08.00 – 10.00

wtorek - 11.00 - 13.00, czwartek – 11.00-13.00

w piątek biuro nieczynne

Koordynator UTW – Barbara Okoń, tel: 91 327 87 65, email: utw@mdk.swinoujscie.pl

Dodano: 17.01.2017

Najbliższe imprezy

Kalendarz imprez MDK

Newsletter

Chcesz być “na bieżąco”? Aktualności w Twojej skrzynce

ŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujście